Završio je i posljednji ovogodišnji kvalifikacijski turnir Trofeja Dinamo, onaj u Dugavama. Titulom pobjednika u seniorskoj konkurenciji okitilo se Cvjetno Poliklinika Milojević, dok je kod veterana prvo mjesto od lani obranio Nogometni centar Šalata.

Nakon što je jučerašnja kiša odgodila završnicu turnira za ponedjeljak, preostala su nam za odigrati seniorska polufinala, raspucavanje za treće mjesto i finalna utakmica, te finale veterana. U prvom polufinalu kod seniora sastali su se Playbox Mr. Jack i lanjski pobjednik Pimont. Playbox je bolje otvorio utakmicu te je vodio nakon prvog poluvremena zgoditkom Kristiana Čekola. Međutim, na krilima Petra Ježića, koji je nakon sjajnog solo prodora izjednačio na 1:1, Pimont se vraća u igru. Do kraja 30 minuta gledali smo ravnopravnu borbu, te otišlo u lutriju šesteraca. Kod Playboxa je promašio Šulentić, a kod Pimonta Šestić, te su potom Grdić i Čekol otišli u raspucavanje. Spretniji je bio mladi igrač Futsal Dinama, koji je u trećoj seriji od stative savladao Pavu Ježića, dok je Grdiću udarac obranio Tomislav Hercigonja.

U drugom polufinalu Cvjetno Poliklinika Milojević barem se malo osvetila SZZG-u za veliki poraz u finalu Savice. Cvjetno je bilo bolje sa 3:1, a svi pogotci pali su u drugom poluvremenu. Aktualni osvajači Kutije poveli su 3:0 golovima Perkovića, te dvaput Majića, a nakratko je nadu Zborašima donio Ante Markić. Međutim, do kraja su Plavi obranili stečenu prednost, te otišli u finale. U raspucavanju za treće mjesto SZZG je bio spretniji od Pimonta, te će se upravo te dvije ekipe sučeliti u četvrtfinalu na Šalati.

Potom je uslijedilo finale veterana, u kojem je NC Šalata obranila lanjsku titulu protiv HR Tuninga. Završilo je 1:0, a strijelac zlata vrijednog gola bio je Igor Leskovar. Iz pobjedničke momčadi dolazi i najbolji igrač, a to je neuništivi Donald Suvajac. Najbolji je vratar iz poraženog HR Tuninga, Hrvoje Smiljanić, a najbolji strijelac je iz treće plasiranog Sv. Petra Hrvoje Penava.

Prije velikog finala nebo iznad Dugava ukrasilo je stotinu humanitarnih balona, koje su ljudi velikog srca kupili za pomoć obitelji preminulog Damira Marijana – Mirče, po kojem se i zove ovaj turnir. Nakon toga, red je bio da Playbox i Cvjetno krenu u veliki boj na svoju premijernu titulu u Dugavama. Pred nešto oko 500 ljudi Cvjetno je prikazalo odličnu igru, te je gotovo rutinski došlo do naslova. U zadnjoj minuti prvog poluvremena Vedran Matošević nakon brze je kombinacije svladao Hercigonju i donio svojoj momčadi prednost na odmoru. Sredinom drugog dijela mladi Mateo Mužar je odigrao odličnu kombinaciju s Matoševićem, te se s centra sjurio sam na vratara Playboxa. Manirom pravog rutinera plasirao je loptu u gol za sad već ozbiljno vodstvo. Playbox tad uvodi igrača vratara, ali Goran Škorić ostaje nesavladan. Dapače, u predzadnjoj minuti utakmice Hrvoje Penava zapečatio je sudbinu mladića sa zapada grada i omogućio veliko veselje Cvjetnom. Zaslužena pobjeda i prva titula za Cvjetno Polikliniku Milojević na ovogodišnjim turnirima, te prva u Dugavama.  Iz pobjedničke momčadi dolaze i najbolji igrač – Vedran Matošević, i najbolji vratar – Goran Škorić. Najbolji strijelac je Marko Kubašek iz Playbox Mr. Jacka.

Svih sedam turnira je odigrano, dobili smo 16 ekipa koje će se boriti za titulu najboljih  u tri kategorije na Šalati. Sad nam preostaje deset dana čekanja do velikih okršaja u centru Zagreba. Vidimo se na Šalati 8. rujna!