Danas je odigran drugi dan Trofeja Dinamo u Petrinji nakon kojega smo saznali putnike u četvrtfinale iz skupine B. Dalje su tako prošli MNK Meteora Futsal i MNK Siscia, a iz natjecanja je ispao prošlogodišnji polufinalist cjelokupnog natjecanja, Cvjetno Pinkdroidsi.

Cvjetno je dobro otvorilo turnir i povelo protiv Siscije u 4. minuti utakmice preko Mirze Mesića, no pomlađeni Siščani u nastavku dolaze do preokreta i vrijedne pobjede dvama pogocima Emila Hamzagića. Na ovoj utakmici vidjeli smo i jednu zanimljivost. Naime, na utakmici su nastupili Ivan Mavrović (Siscia) i Vedran Škorić (Cvjetno Pinkdroidsi), koji su jedan protiv drugoga igrali u onoj čuvenoj utakmici u 1. kolu 2.HMNL Sjever 2014. u ispunjenom Domu sportova kada je Futsal Dinamo u prvoj službenoj utakmici pred Bad Blue Boysima svladao Sisciju sa 6:1.

U drugom kolu na scenu je stupila mlada momčad Meteore Futsal koja je bila sastavljena od juniora Uspinjače Gimke i Futsal Dinama. Meteora je na odmor otišla s prednosti od 2:0 pogocima Frana Vukelića, a u nastavku su zabili Blaž Komljenović i Bruno Jakovljević, dok je na konačnih 1:4 postavio Hamzagić iz Siscije.

U posljednjem kolu gledali smo ljepoticu dosadašnjeg dijela turnira, Pinkdroidsima je trebala pobjeda za prolaz, no Meteora je bila nemilosrdna, na odmor se otišlo s 3:1 prednost “Rozih” dvama pogocima Filipa Novaka i jednim Dominika Brletića, dok je jedini pogodak za “Ljubičaste” zabio Mario Slepčević. Cvjetno je u nastavku bacilo sve karte u napad, zaigrali su s golmanom igračem te su pogocima Vanje Hršaka i Mirze Mesića izjednačili. Ipak, pobjedu Meteori donio je Vukelić pogotkom u praznu mrežu…